Isvara Joogakool

Mis on Isvara Joogakool?

Isvara pole mitte joogastiil, vaid meie kooli nimi. Nimelt on Isvara Joogakool ainulaadne joogakool Eestis, kus on võimalik omandada põhjalik joogaharidus.

Isvara Joogakoolis õpetame erinevaid joogastiile, mis põhinevad India ja Tiibeti tantrajooga traditsioonidel.

Mida tähendab sõna „isvara“?

Sõnal “armastus” on sanskriti keeles lausa 96 vastet, “isvara” on üks neist. Lisaks armastusele on sõnal “isvara” veel mitmeid sügavaid tähendusi, näiteks “ülim hing”, “Kõrgem Mina”, “kõrgem teadvus”, “universaalne absoluut”, “tõde” ja “vaimne inspiratsioon”.

Mis on jooga?

Jooga on sügav vaimne teadus, mille eesmärgiks on õppida tundma universumit läbi enda keha ja meele. Sanskriti keeles tähendab jooga liitu või ühendust ning et oleks lihtsam universumiga seda ühendust luua, on joogateadus juba iidsetest aegadest kasutanud erinevaid kehaasendeid ning hingamis-, keskendumis- ja meditatsioonitehnikaid.

Kogu jooga toimub tegelikult aga meie meeles ja teadvuses, see on liit inimese ja universumi vahel. Läbi selle liidu ja ühenduse saame ammutada endasse piiramatut, lõputut energiat ja panna see enda kasuks toimima paljudel erinevatel tasanditel.

Miks tulla Isvara Joogakooli?

Isvara Joogakooli tasub tulla neil, kes soovivad midagi enamat kui lihtsalt füüsilist joogatrenni. Meil saab õppida põhjalikku ja autentset joogatarkust struktureeritud programmi alusel. Iga tund koosneb nii füüsilisest osast kui ka loengust.

Isvara Joogakooli õppekava on jagatud erinevateks tasemeteks, kus käsitletakse kõiki jooga aspekte, enesetervendamise meetodeid ja vaimset eluviisi.

Meie kooli eesmärk on tuua algupärase jooga õpetused tänapäeva maailma konteksti, andes igale õpilasele oskused ja teadmised, kuidas joogat oma argipäevaga siduda.

Mida jooga Sulle annab?

• Jooga annab elujõudu, energiat, noorendab ja taastab ning puhastab ja tervendab.
  • Jooga aitab parandada Sinu elukvaliteeti ja saavutada paremaid tulemusi kõiges, mida ette võtad.
  • Jooga abil treenid oma meeleorganite tundlikkust ja saavutad suurema kontrolli oma elu üle, osates seda ise rohkem juhtida.
  • Jooga juhib Sind tugevama kontaktini iseenda sügavaima olemusega, et saaksid kogeda kõrgeimat võimalikku teadvuseseisundit ja tõelist vabadust.

Jooga erinevad harud

Maailmas eksisteerib palju erinevaid joogastiile ja –harusid, kuid neil kõigil on üsna sarnane lõpp-eesmärk:

• jõuda tõelise vabanemiseni
  • saada teadlikuks iseendast ja oma alateadvusest
  • jõuda enda kõrgeima, surematu olemuseni

Mõni klassikaline joogaharu keskendub ainult kindlale meditatsioonile (jnana jooga), teine jälle on tõeline südame avaja (bhakti jooga), kolmas toimib läbi isetu tegutsemise (karma jooga), neljas on tulvil erinevatest tehnikatest, mis kõik on kindla mõju ja konkreetsete tulemustega (hatha ja kundalini jooga), viies on peaasjalikult keskendunud meie olemuse igakülgsele puhastusele (kriya jooga), kuues kasutab ära seksuaalenergia võimsat mõju ja õpetab seda õigesti suunama (tantra jooga).

Lisaks sellele on tänapäeval tekkinud palju erinevaid joogastiile, mis on alguse saanud ühest kindlast meistrist või gurust. Paraku pakutakse jooga nime all ka palju mitteprofessionaalset omaloomingut, millel on vähe või üldse mitte mingit seost päris algupärase joogaga.

Isvara Joogakooli põhielemendiks on klassikaline ja autentne hatha jooga, mis kuulub tantristlikku koolkonda ning pärineb vanadest India ja Tiibeti joogatekstidest.

Meie programm on väga mahukas, pakkudes õpetusi ja tehnikaid ka teistest joogaliikidest, näiteks kriyad ehk puhastustehnikad, karma jooga, kundalini jooga, nidra jooga ehk unejooga.