Joogakursused

1. TASEME JOOGAKURSUS

 • Sissejuhatus
 • 1. taseme joogatund
 • Kes on tundi oodatud?
 • Mida kaasa võtta?
 • Kui palju maksab?

veebifail-38-3527511320-O

I svara Joogakooli 1. taseme joogakursusega saad liituda igal ajal aastaringselt!

1. taseme joogakursus koosneb ühtekokku 25 tunnist, mis sisaldavad  nii teooriat kui joogapraktikat. Kursuse lõppedes oled tuttav tervelt 20 suurepärase hatha jooga asana ehk kehapoosiga ning oled saanud põhjalikud alusteadmised energiast, universumist, inimesest ja  nendevahelistest seostest. Kui alustad kursust keskelt, saad alguse tunnid teha uue kursuse alguses.

Tundide teoreetilises osas räägime miks, mida ja kuidas teha ning tutvustame erinevaid asana’id, puhastustehnikaid kriya’sid, keskendumis- ja meditatsioonitehnikaid. Õpetame joogafilosoofia moraali ja eetikat ehk yama’sid ja niyama’sid, mis puudutavad oma universaalsuses iga inimest olenemata ajastust ja kultuuriruumist ning mis on algselt kirja pandud suure joogameistri Patandžali poolt tema kuulsates joogasuutrates. Käsitlemisele tulevad teemad energia polaarsusest, inimese viiest kehast, tšakratest, jooga kaheksast astmest, erinevatest joogaharudest, tervendamisest, taimetoitlusest ja makrobiootikast, karma joogast (jooga läbi tegude) ja nidra joogast (teadliku une jooga).

Tundide praktilises osas teeme asana’id (kehapoose),  mudra’sid (joogažeste) ja bandha’sid (kehalukud), päikesetervitusi ning harjutame keskendumist, meditatsiooni ja sügavat lõdvestumist.

1. taseme kursusega võid liituda igal ajal, kuid lõpetamiseks peab läbitud olema 80% tundidest. Tund läheb kirja, kui oled osalenud nii teoorias kui praktilises osas. Kursuse lõpetanud saavad tunnistuse ning edasi liikuda järgmise taseme kursusele.

Kursuse lõppedes on Su selg on kindlasti sirgem, pilk selgem ja taipamine kiirem ning soovi korral oled valmis liikuma edasi 2. tasemele, et veelgi sügavamalt jooga imelist ja võimsat teadust tundma õppida.

I ga joogatund sisaldab nii teoreetilist osa kui ka hatha jooga praktikat, mis lõpeb sügava lõdvestusega.  Teooria ja praktika tasakaal oleneb vastava tunni teema mahust. Hatha jooga on klassikaline ja autentne joogastiil, mis on pärit iidsetest India ja Tiibeti tantristlikest joogatekstidest. Ha tähendab otsetõlkes päikest ja tha kuud ning see viitab nais- ja meesenergiate tasakaalustamisele iga inimese olemuses.

Iga tunni teemade kohta saad koju kaasa ka põhjaliku kirjaliku materjali!

Esimese taseme joogakursusele ja tundidesse on oodatud kõik joogahuvilised olenemata eelnevatest jooga-alastest teadmisest või kogemustest, soost või vanusest. Kindlasti on just see parim viis joogaga algust teha, sest nendes tundides saad lisaks praktikale ka vajalikud teoreetilised teadmised, mis ühtekokku moodustavad põhjaliku ja tervikliku joogaõpetuse, et iseseisvalt praktiseerida või siis kõrgematel tasemetel jätkata.

Kursus sobib kõigile olenemata vanusest, soost, füüsilisest võimekusest või eelnevast jooga kogemusest. Kursuse ülesehitus võimaldab algajatel parajas tempos joogaga alustada, andes samas neile, kes on joogaga juba tegelenud, ideaalse võimaluse süvendada oma praktikat ja mõistmist.

Isvara Joogakoolis oleme spetsiaalselt panustanud sellele, et Sinu joogatundi tulek võimalikult lihtsaks ja muretuks teha – kõik vajalik on meie hubases stuudios olemas – joogamatid, pleedid ja padjad. Võta kaasa vaid mugavad, soovitavalt naturaalsest materjalist riided – neid saad kohapeal vahetada.

1. taseme joogatunni tasu on 30 eurot.  Tund sisaldab kahte teooria loengut, kursuse materjale ja praktikat ning selle kestvus on 2h 45 min.

Samuti on võimalus soetada 4x kaart 100 EUR väärtuses. See kaart kehtib ainult 1. taseme kursuse tundidele. 

Tutvu tunniplaaniga ja registreeru SIIT.

Maksta saab kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega. Palume kindlasti tundi eelnevalt registreeruda, kuna kohtade arv on piiratud ja nii on Sulle tagatud koht Sulle sobivas joogatunnis.

2. TASEME JOOGAKURSUS

 • Sissejuhatus
 • 2. taseme joogatund
 • KES ON TUNDI OODATUD?
 • MIDA KAASA VÕTTA?
 • KUI PALJU MAKSAB?

Isvara Joogakooli 2. taseme joogakursus koosneb 14 tunnist. Tunnid toimuvad 1 kord nädalas ja sisaldavad nii teoreetilist osa kui joogapraktikat.

2. taseme kursusel on põhirõhk pranayama’ks ettevalmistusel. Pranayama’d on joogalikud eluenergia kogumise ja kontrollimise tehnikad, milles kasutatakse hingamist. Tutvume põhjalikult prana ja pranayama idee ja kontseptsiooniga ning täieliku joogahingamise baasvõtetega.

Teoreetilises osas räägime teadvuse erinevatest kihtidest ja seadustest, teadlikust teadvusest ja alateadvusest. Metafüüsilisemad teemad puudutavad joogafilosoofia aluseid ning meditatsiooni. Samuti õpime ära mõned uued asanad ning mitu võimsat tehnikat energia sublimeerimiseks ja transformeerimiseks.

Praktilises osas jätkame nii 1. kursusel  õpitud pooside kui ka uute tehnikate harjutamist. Teeme tundides asana’id, mudra’sid, bandha’sid, pranayama’t, meditatsioone ja muud põnevat.

Kursuse lõppedes oled saanud juurde hulga uusi kasulikke joogatehnikaid, põhjaliku ülevaate pranayama’st ning mõistad jooga olemust juba sügavamal tasandil.

2. taseme nõutavas mahus lõpetanud saavad tunnistuse ning edasi liikuda järgmise taseme kursusele. Selleks, et kursust lõpetada, peab läbitud olema 80% tundidest (11 tundi). Tund läheb kirja, kui oled osalenud nii teoorias kui praktilises osas.

Iga joogatund sisaldab kuni tunniajalist teoreetilist osa ning ca 2h hatha jooga praktikat, mis lõpeb sügava lõdvestusega.

Iga tunni teemade kohta saad koju kaasa ka põhjaliku kirjaliku materjali!

2. taseme kursusele pääsemiseks peab läbitud olema 1. taseme programm 80% ulatuses, mida tõendab vastav tunnistus.

Isvara Joogakoolis oleme mõelnud sellele, et Sinu joogatundi tulek võimalikult lihtsaks ja muretuks teha – kõik vajalik on meie hubases stuudios olemas – joogamatid, pleedid ja padjad.

Võta kaasa vaid mugavad, soovitavalt naturaalsest materjalist riided – neid saad kohapeal vahetada.

2. taseme joogakursuse hind on 350 EUR. 

Maksta saab kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega.

Meil saab tasuda ka Stebbyga!

2.-11. taseme õpilased, kes on tasunud oma kursuse eest, saavad selle vältel käia kõikides madalamate tasemete tundides piiramatult ja tasuta.

Tutvu tunniplaaniga ja registreeru SIIT.

3. TASEME JOOGAKURSUS

 • Sissejuhatus
 • 3. taseme joogatund
 • KES ON TUNDI OODATUD?
 • MIDA KAASA VÕTTA?
 • KUI PALJU MAKSAB?

Isvara joogaIsvara Joogakooli 3. taseme joogakursus koosneb 14 tunnist. Tunnid toimuvad 1 kord nädalas ja sisaldavad nii teoreetilist osa kui joogapraktikat.

3. taseme kursusel on põhirõhk pranayama omandamisel. Pranayama’d on võimsad joogalikud eluenergia kogumise ja kontrollimise tehnikad, milles kasutatakse hingamist. 2.tasemel saadud algteadmised pranayama’st rakendatakse praktiliste harjutuste kaudu ellu.

Lisaks sisaldab see kursus üht iidset ja tõhusat kontsentreerumistehnikat, õpetusi sisendusvõimust, AUM meditatsioonist, laya joogast ja Shambhalast.Õpime mitu uut asana’t ning harjutame kõiki õpitud tehnikaid ka tundide praktilises osas: lisaks asana’tele teeme mudra’sid, bandha’sid, pranayama’t, kontsentreerumistehnikaid, meditatsioone ja muud põnevat.

3. taseme kursus lõppeb eksamiga, et õpilane saaks enda jaoks kokku võtta nii kolme kursuse teoreetilised teadmised kui ka oma tehnilised joogaoskused. Selleks, et kursust lõpetada ja eksamit sooritada, peab läbitud olema 80% tundidest. Tund läheb kirja, kui oled osalenud nii teoorias kui praktilises osas. Samuti peab enne eksami sooritust olema läbitud 1. tase 100%.

Iga joogatund sisaldab kuni tunniajalist teoreetilist osa ning ca 2h hatha jooga praktikat, mis lõpeb sügava lõdvestusega.

Iga tunni teemade kohta saad koju kaasa ka põhjaliku kirjaliku materjali!

3. taseme kursusele pääsemiseks peab läbitud olema  2. taseme programm 80% ulatuses, mida tõendab vastav tunnistus.

Isvara Joogakoolis oleme mõelnud sellele, et Sinu joogatundi tulek võimalikult lihtsaks ja muretuks teha – kõik vajalik on meie hubases stuudios olemas – joogamatid, pleedid ja padjad.

Võta kaasa vaid mugavad, soovitavalt naturaalsest materjalist riided – neid saad kohapeal vahetada.

3. taseme joogakursuse hind on 350 EUR.

Maksta saab kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega. 

Meil saab tasuda ka Stebbyga!

2.-11. taseme õpilased, kes on tasunud oma kursuse eest, saavad selle vältel käia kõikides madalamate tasemete tundides piiramatult ja tasuta.

Tutvu tunniplaaniga ja registreeru SIIT.

PRAKTILISED NÕUANDED

 • veebifail-49-3527514759-OTule tundi tühja kõhuga – viimasest toidukorrast peab olema möödunud vähemalt 2 tundi. Samuti tuleb söömisega oodata vähemalt pool tundi peale hatha jooga praktikat.
 • Peale joogapraktikat on soovitav vähemalt 1,5 tundi hoiduda kontaktist veega (nt dušši võtmisest, vannist, ujumisest).
 • Eemalda harjutuste tegemise ajaks ehted, prillid, juukseklambrid ja kõik muud metallesemed, kuna need võivad pärssida peenenergiavoolu.
 • Väldi sünteetilisi rõivaid, kuna need isoleerivad sind kosmilistest energiatest, millega joogavõtete abil püütakse ühte sulanduda (kooskõla saavutada/ häälestuda). Vali nende asemel mugavad ja naturaalsed, üleni puuvillased või linased riided.
 • Iseseisvalt kodus joogaharjutusi sooritades palun tee ainult neid harjutusi, mis kursusel on näidatud (vähemalt selle perioodi jooksul, mil Sa testid süsteemi efektiivsust). Ära püüa järele teha suvalistest raamatutest avastatud või vastava volituseta inimestelt kuuldud joogatehnikaid, kuna need võivad osutuda ohtlikuks. Kõiki selle kursuse käigus antavaid õpetusi on testitud palju aastaid ning need on osutunud täiesti ohututeks, pakkudes nn kindlakskäidud rada.
 • Iseseisvalt praktiseerides ära muuda joogaharjutuste tegemise ettenähtud järjekorda, kuna need on mõeldud avama ja ergutama tšakraid teatud kindlas järjekorras. Järjekorra muutmisega võivad kaasneda tasakaalukaotus või muud ootamatud probleemid. Kui Sul ei ole piisavalt aega, et sooritada kogu harjutusteseeriat, vali neist ainult mõned (nt jäta välja need, mida Sa hetkel ei vaja), kuid tee neid siiski ettenähtud järjekorras. Mitte kunagi ära jäta tegemata soojendus- ega lõdvestusharjutusi – selle põhimõtte järgimine on ülioluline.

4.-11. TASEME JOOGAKURSUSED

 • Sissejuhatus
 • Kes on tundi oodatud?
 • Mida kaasa võtta?
 • Kui palju maksab?

veebifail-38-3527511320-O

I svara Joogakooli 4.-11. taseme joogakursused  lähevad veelgi sügavamale joogaliku maailmavaate mõistmise ning praktikaga ning eeldavad regulaarset iseseisvat kodust praktikat. Iga tund sisaldab nii teooriat kui joogapraktikat.

4. tasemel tuleb sügavam sissejuhatus laya joogasse, tšakratesse ning põnevad loengud õnnistamise tehnikast ning energeetilisest enesekaitsest. 5. tasemest edasi keskendume iga tase ühele tšakrale, alustades  keskendumisega muladhara tšakrale, 6. taseme fookus on svadhistana tšakra. 7. tasemel manipura tšakra, 8. tasemel anahata tšakra, 9. tasemel vishuddha tšakra, 10. tasemel ajna tšakra ning 11. tasemel sahasrara tšakra.  Lisaks tulevad uued õpetused värvidest ning  jätkame uute asanate, pranayamade, kriyade, mudrade, bandhade, enesekaitsetehnikate, tratakate, toitumisõpetuste, meeleseaduste, astroloogia ning joogafilosoofia õppega.

Iga tunni teemade kohta saad koju kaasa ka põhjaliku kirjaliku materjali!

4. taseme kursusega saad liituda siis, kui Sul on pärast 3. taseme lõpetamist edukalt sooritatud ka eksam. Iga vastava kõrgema tasemega saad liituda, kui eelnev tase on läbitud 80% ulatuses.

Isvara Joogakoolis oleme spetsiaalselt panustanud sellele, et Sinu joogatundi tulek võimalikult lihtsaks ja muretuks teha – kõik vajalik on meie hubases stuudios olemas – joogamatid, pleedid ja padjad. Võta kaasa vaid mugavad, soovitavalt naturaalsest materjalist riided – neid saad kohapeal vahetada.

4.-11. ühe joogakursuse hind on 350 EUR, tunnid on 1 kord nädalas ja ühel kursusel on kokku 14 tundi. Üks joogatund kestab 2h 45 min.

Tutvu tunniplaaniga ja registreeru SIIT.

Maksta saab kohapeal sularahas või eelnevalt ülekandega.

Meil saab tasuda ka Stebbyga!

2.-11. taseme õpilased, kes on tasunud oma kursuse eest, saavad selle vältel käia kõikides madalamate tasemete tundides piiramatult ja tasuta.

Saa osa meie värsketest uudistest!

Joogakursuste tunniteemad, erisündmuste info ning inspiratsiooni ja ideid isiklikuks arenguks – just seda saadame Sulle kord kuus koos meie uudiskirjaga! Liitu siin!